Dianabol Danabol kullanımı ve Dozajı nedir ?

Dianabol Danabol nasıl kullanılır ve  Dozajı nedir?

 

Oral Steroidler İlk kez anabolik / androjenik steroid kullananların, ilk steroid deneyimi için Dianabol Danabol‘a yönelmeleri muhtemeldir. Steroid oral olarak Kullanılabilir , bu da enjeksiyon esaslı steroidlerden daha kullanışlı hale getirir ve kullanıcılar arasında Dianabol Danabol’ün popülaritesini açıklar.

Dianabol Danabol Nedir Ve Ne İşe Yarar ?
Dianabol Danabol Kullanımı / Dozları Nasıldır ?
Dianabol Danabol Yan Etkileri Nelerdir ?
Dianabol Danabol Steroid Kürü Nedir ?
Dianabol Danabol Satın Al -Fiyat
Dianabol Danabol Hakkında Sık Sorulan Sorular ?
Acemi kullanıcıların genellikle Dianabol’un 4-6 haftalık kürüne günlük doz olarak 30-50 mg steroid ile takip etmeleri önerilir. 30-40 mg’lık dünyanın en popüler oral anabolik steroidinin, steroid tedavisinde yeni olan ve kas kütlesi ve fiziksel şiddette belirgin bir artışa neden olan kişiler için etkili olduğu düşünülmektedir. Bu doz sınırı içinde kalmak da muhtemel yan etkileri sınırlandıracaktır.
Deneyimli kullanıcılar biraz daha yüksek  dozları seçebilirler. Bununla birlikte, diğer steroidler gibi, Dianabol Danabol da belirli bir dozajın ötesinde bir platoyu etkiler ve deneyimli kullanıcıların çoğunluğu kendilerini günde 70-80 mg doz aralığının çok altında tutar. Bununla birlikte, Dianabol Danabol’ün anabolik özelliklerini, toplu yapı için kullanılan diğer steroidlerden oluşan bir yığınla zenginleştirebilirler. Deca-Durabolin ve Testosteron Enanthate Dianabol’ü tamamlayabilen iki steroiddir. Dianabol tedavisi sırasında kalori ve gerekli besin maddelerinden zengin bir diyet tüketilmesi de önemlidir. Bu anabolik / androjenik steroid, vücut geliştiricilerinin birkaç on yıl boyunca favori olmuş ve önerilen limitler dahilinde kullanıldığında dengeli bir diyetle kayda değer kas büyümesine neden olabilir.

Kadınlar için Dianabol Dozajı nedir ve nasıl kullanılır?

Dianabol’un kadın anabolik steroid kullanıcıları arasındaki kullanımı oldukça nadirdir. Nadiren kadın atletler, virilizasyon sorunlarını ortaya çıkaran androjenik yan etkilere bağlı olarak vücudu ve performans artışı için kullanırlar. Daha önce, Dianabol’un androjenik gücünün ana hormonu Testosteron’unkinden ölçülebilir derecede daha düşük olduğu belirtilmekle birlikte, bu yine de bu androjenin vücutta ılımlı androjenik aktiviteye sahip olduğu gerçeğini inkar etmez. Virilizasyon belirtileri hala kadın kullanıcılar arasında kullanım konusunda önemli bir konudur. Dianabol kullanan küçük kadın kullanıcı yüzdeleri için, dozlar genellikle günde 2.5-5 mg civarında bulunur. Günde 10 mg, kadınlar için dozun üst sınırı olarak kabul edilir ve bu dozlarda pek çok kadın kullanıcı artmış akne gelişimini ve diğer virilizasyon semptomlarının formülasyonunu bildirmiştir. Bununla birlikte, çok yüksek dozların kullanılması gereksizdir. Bu Dbolun güçlü anabolik özelliğinden kaynaklanmaktadır ve kadın atletlerin günde 5 mg’dan fazla girmesi kullanmaması  gerekmektedir.

Dianabol Danabol nasıl kullanılır ve  Dozajı

Dianabol Dozlarının Düzgün Kullanılması ve Zamanlaması

Dianabol Danabol , yaklaşık 4.5 – 6 saatlik bir yarılanma ömrüne sahiptir ve bireye ve metabolizmasına bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak (diğer bileşiklerle karşılaştırıldığında) oldukça kısa yarılanma ömrüne sahip bir anabolik steroid olarak kabul edilir. Bu nispeten kısa yarılanma ömrü nedeniyle, kullanıcılara gün boyunca bölünmüş dozda doz vermeleri önerilir. Dianabol dozları, günde bir kez kullanıldığında şüphesiz, tepe noktaları ve vadilere benzeyen dengesiz kan plazması seviyelerine neden olacaktır. Günde 5 mg’ı aşan dozlar, gün boyunca eşit olarak en az iki doza bölünmelidir. Örneğin, bir kullanıcı günde 40 mg kullanıyorsa , bu kişi sabah 20mg, günde yaklaşık 5 – 6 saat sonra kalan 20mg dozda verilir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Dianabol Danabol Satın al (Fiyat)

Dozaj protokolleri söz konusu olduğunda farklı görüş ve uygulamalar mevcuttur. Örneğin, 20 mg dozun yarısında ayrılması ve her bir yarısı 6 saat aralıklarla tüketmek yerine, tam 20 mg Dianabol dozunu tüketmeyi tercih eden birçok kullanıcı var. Dozların bu şekilde tek bir günlük dozda uygulanması, çok daha yüksek bir kan plazması seviyesi ve bir an daha hızlı bir kan plazma zirvesi üretir. Bunun aksine, bölünmüş doz protokolleri, daha düşük, sabit ve daha uzun süreli kan plazması seviyesine neden olur. Tekli dozlama protokolleri, kullanıcının besin alımının çok önemli olduğu kritik bir periyotta tam bir Dianabol dozunu tükettiği belirli bir alanda kullanıcıya fayda sağlar.

Dianabol’ün sağladığı besin öğesi bölme etkileri bu kısa ancak önemli zaman pencerelerinde çok faydalı olacaktır. Tek doz protokollerinin gerçekleştirileceği avantajlı durumlar, örneğin, bir egzersiz sonrası senaryoda olacaktır. Bir antreman oturumunun hemen ardından dozların verilmesi, anabolik hormonun hızlı ve keskin bir kan plazma sesi sağlayacak ve bu, bir eğitim oturumunu takiben kullanıcı protein ve karbonhidrat tüketirken, besleyici bölme etkisini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, her iki yöntemin de avantajlarını deneyimlemek isteyenlerin, antremansız günlerde split-doz protokolünün uygulandığı ve antrenmanın hemen ardından egzersiz günlerinde tek doz protokollerin uygulandığı her iki protokolün bir karışımını içine almaları gerektiği sonucuna varıyor.

 

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   AOD9604 Nedir ?


Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır