Masteron ( Drostanolone Propionate ) Yan Etkisi Nedir ?

Masteron – Drostanolone propionate yan etkisi nedir?

Masteron, DHT türevi olarak, östrojene dönüştürülmek için vücuttaki enzimlerle etkileşim kuramaz ve yan etki yapmaz. Masteron’un yüksek dozlarda bile su tutma, yüksek tansiyon, yağ kazancı ve jinekomasti gibi yan etkileri olmaksızın kullanılması güvenlidir. Masteron kullanımı, sadece yağsız ve suyun ağırlığını ortadan kaldıran kütle kazanımına yol açacaktır. Bu nedenle “Yağ Yakma” ilacı olarak bilinir. Yarışma öncesi hazırlık için vücut geliştiriciler arasında çok popüler bir anabolik ilaçtır. Kasları keser ve onlara su olmadan kütle katar. 
Masteron, hafif bir güç anabolik ve androjenik steroiddir. Bazı deneyimli vücut geliştiricilerine göre Masteron, daha güçlü anabolik steroidlerle kombine edildiğinde daha iyi çalışır. Gücü, kağıda döktüğünden daha fazla olmasına rağmen, vücutta çok düşük bir yağ yüzdesiyle zaten çok zayıf bir durumda olan bir vücut üzerinde en iyi sonucu verir. İlacın bu özelliği yine bir aromataz inhibitörü olarak yeteneğiyle ilişkilidir. Masteron’un bir su engelleyici olarak da işlev görmesinin başlıca nedeni budur. 
Bütün steroidlerde olduğu gibi, Masteron da her birinin vücudunda farklı tepki verir. Benzer şekilde, yan etkiler varlığı ve derecesi her insana göre değişir. Bir süre boyunca gözlemlenen yaygın yan etkilerin bazıları şöyledir:
Masteron – Drostanolone propionate yan etkisi
Olası saç dökülmesi – Adam erkek tipi kellik veya kalıtım eğilimi varsa bu olur.Yan genetik olarak şaç dökülme problemi varsa Masteron sadece bunu hızlandırır aksi taktirde şaçlarınız yerinde kalıcaktır.
Saldırganlık – yeterince anabolik-androjenik bir ilaçtır.
Akne – Bu, kişinin akne eğilimlerine göre değişir. Ancak kullanıcı testosteron ile sivilceye maruz kalırsa, o zaman Masteron’la büyük olasılıkla bulunur.
Masteron’un kürünüzdeki dozaj oranını belirlemek için bu olası etkilerin farkında olmak önemlidir. Ancak, Masteron gereksinimleriniz için en iyi sonucu verirse; Finasteride ve Accutane gibi ilaçlar sırasıyla saç dökülmesi ve akne ile başa çıkmak için vardır. 
Diğer steroidler ile karşılaştırıldığında, Masteron için az pozitif özellikler vardır. Vücuttaki kan basıncını korumak için en iyi steroidlerden biridir. Genellikle vücuda su tutma özelliği kazandıran ilaçların yutulması ile Masteron yan etkileride, kan basıncının yükselmesine neden olur. Bu konularda masteron kendi başına güvenlidir.
Masteron aynı zamanda vücutta analiz olan ve karaciğerinizin işleyişinden ödün vermeyen birkaç steroidden biridir. Enjekte edildikten sonra vücuda enjekte edildikten sonra hızlıca eriyen bir ilaçtır ve herhangi bir steroid kullanımı, hepatit, karaciğer kanseri ve karaciğeri etkileyen diğer aliketler öyküsü olan insanlar tarafından da kullanılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Steranabol Ritardo (Oxabolone cypionate) Nedir Ve Ne İşe Yarar ?


Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır