Sustanon 250 Yan Etkileri – Zararları Nelerdir ?

Sustanon 250 Yan Etkileri- Zararları nelerdir?

Testosteron belki de, yan etkilerin insan vücudu tarafından doğal olarak üretilen anabolik steroid olduğu bakış açısından en güvenli anabolik steroiddir. Mantık, insan vücudunun halihazırda ürettiği ve zaten alışık olduğu bir hormonu kullanarak, modifiye edilmiş bir Testosteron biçimini kullanmaktan (bu aslında diğer tüm anabolik steroid analoglarının ne olduğu) daha güvenlidir ve daha güvenilir bir uygulamadır. Bu modifiye edilmiş Testosteron analogları, çoğunlukla insan vücudundaki Testosteron ile neredeyse aynı olsa da, bu değişiklikler temelde insan vücudu için yabancı olan yepyeni bir bileşik oluşturur.
Bu nedenle bazı bireyler başka bir anabolik steroid için daha kötü tepki verebilir, ancak testosterona iyi tepki gösterebilirler. Bununla birlikte, Sustanon 250 karışımındaki farklı esterlenmiş Testosteron türevlerinin, testosteronun modifiye analogları olmadığı açıklığa kavuşturulmalıdır – Testosteron kimyasal yapısı, vücudun enzimleri kendisine bağlı esteri kaldırdıktan sonra değişmeden kalır. Testosteron yapısına bağlı olan esterler, testosteronun kendisinin gerçek etkileri ve özelliklerini değil, sadece testosteronun serbest bırakma oranlarını ve yarı ömrünü artırmaya yarar. 
Sustanon 250 Nedir Ve Ne İşe Yarar ?
Sustanon 250 Kullanımı Ve Dozajı Nasıldır ?
Sustanon 250 Kürü Nedir ?
Sustanon 250 Yan Etkileri- Zararları Nelerdir ?
Sustanon 250 Satın Al –  Fiyat
Sustanon 250 Hakkında Sık Sorulan Sorular ?

Bununla birlikte, testosteronun potansiyel yan etkileri yoktur, ve burada kapsanacak çeşitli istenmeyen yan etkiler potansiyeline sahiptir. Sustanon 250, bir Testosteron preparatı olduğundan, Sustanon 250 yan etkileri, genel olarak Testosteron ile ilişkili aynı yan etkiler olacaktır.

Sustanon 250

Östrojenik yan etkiler

Testosteron esterlerinin bir karışımı olan Sustanon 250, aromatizasyondan vücuttaki östrojene muzdariptir. Böylece Sustanon 250 yan etkileri aynı zamanda östrojenik yan etkileri de içerir. Testosteronun aromatize ettiği östrojen oranı, kullanılan doza doğrudan bağlıdır. Artan dozlarda, testosteron aromatizasyon için daha yüksek bir orana sahip ve bu nedenle vücut geliştirme dozlarının orta aromataz aktivitesini sağlayabildiğini ve yapabileceğini düşünüyor. Östrojen aşağıdaki yan etkilere neden olabilir: su tutma ve şişkinlik, kan basıncının yükselmesi (su tutmanın bir sonucu olarak), muhtemel yağ tutma / kazanımı ve jinekomasti artışı.

Daha yüksek ve daha yüksek Sustanon 250 dozları, testosteronun Östrojene dönüştürülmesinden sorumlu olan aromataz enzimini devre dışı bırakmaya yarayan bir aromataz inhibitörünün kullanılmasını gerektirecektir – bu, kökünde östrojen üretimini etkili bir şekilde durdurmaktadır. Sonuç olarak, bir AI kullanımı etkili bir şekilde kontrol eder ve hemen hemen tüm Östrojenle ilgili yan etkileri durdurur. Diğer olası seçenek, Östrojenin meme dokusundaki reseptör alanlarına bağlanmasını engelleyen Nolvadex gibi bir SERM (Seçici Östrojen Reseptör Modülatörü) kullanılmasıdır. Nolvadex gibi SERM’ler yalnızca Estrojenin neden olduğu jinekomasti sorununu gidermek için hizmet edecek ve vücuttaki östrojen düzeylerini gerçekten azaltmayacaktır – bunun için gerekli olan aromataz inhibitörüdür.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Testosteron Arttırıcılar  Çalışıyormu ?

Androjenik yan etkiler

Testosteron, vücudun birincil erkek androjeni ve kendi başına ılımlı androjenik aktiviteye sahip olduğu için (androjenik derecelendirme 100) Sustanon 250 yan etkileri de androjenik yan etkileri içerir. Bununla birlikte, Testosteronun bir sonucu olarak daha şiddetli ve güçlü androjenik yan etkiler aslında Testosteronun, 5-alfa redüktaz enzimi yoluyla Dihidrotestosteron (DHT) olarak bilinen daha güçlü androjene indirgenmesi (veya dönüştürülmesinin) sonucudur. 5-alfa redüktaz enzimi, kafa derisi, prostat ve cilt gibi bazı dokularda büyük miktarlarda bulunur. Testosteron bu dokulara ulaştığında, daha güçlü bir androjenik metabolit DHT’ye yüksek bir indirgeme oranına uğrar. Androjenik yan etkilerin çoğundan sorumlu olan DHT’ye yapılan bu dönüşüm.

Bu dönüşümü önlemek için Proscar ve Dutasteride gibi yardımcı ilaçlar kullanılabilir, bu da 5-alfa redüktaz enziminin serum seviyelerini etkisiz hale getirir, böylece köklerinde DHT dönüşümünü durdurur – ancak bunun Testosteronun kendisinin de androjenik etkilere sahip olduğu androjenik yan etkileri tamamen ortadan kaldırır. İlave bir terapi, aktif bileşeni Ketoconazole’in göğüste bir SERM ve Östrojen arasındaki ilişkiye benzer şekilde DHT’nin kafa derisindeki alıcılara (veya sürtünen yere) bağlanmasını etkin biçimde bloke ettiği kafa derisindeki şampuan Nizoral’ın topikal kullanımı olacaktır doku. Bu, erkek tipi kellik (MPB) ve / veya akne kopmaları ihtimalini etkili bir şekilde azaltacaktır. Androjenik yan etkiler genel olarak şunları içerir: artmış sebum salgısı (yağlı cilt) artmış sivilce (artmış sebum salgısına bağlı), vücut ve yüzdeki kıl büyümesi ve erkek kalıp kelliklerinin (MPB) tetiklenmesi riskinin artması; Koşulun kendini göstermesi için gereken genetik özelliktir.

HPTA ve Endojen

Bütün anabolik steroidler vücudun doğal endojen Testosteron üretimini bastırma ve / veya kapatma özelliğine sahiptir ve Sustanon 250 yan etkileri bu gerçeğe bir istisna değildir. Sustanon 250’den gelen eksojen Testosteron uygulaması kaçınılmaz olarak bastırır ve en kötü durumda kürün süresi boyunca doğal endojen üretimi durdurur. Çevrimin sona ermesinin ardından, kullanıcının Nolvadex ve / veya HCG (İnsan Koryonik Gonadotropin) gibi yardımcı bileşikleri uyaran testosteron üretiminin kullanımını içeren uygun bir PCT (Post-Cycle Therapy) protokolünü benimsemesi tavsiye edilmektedir. Bir kürün bitiminden sonraki 4-6 hafta arasındaki tipik PCT süreci. Bunu yapmakta başarısız olursa, HPTA’ya (Hipotalamik Hipofiz Testis Ekseni) kalıcı hasar meydana gelebilir, böylelikle birey yaşam için uygun seviyelerde Testosteron yetersiz üretir, sonuçta TRT (Testosteron Replasman Tedavisi) şeklinde tıbbi müdahale gerekir.

Hepatotoksik Yan Etkiler

Sustanon 250 yan etkileri arasında hepatotoksisite (karaciğer toksisitesi) yoktur. Testosteron, hepatotoksisiteye neden olacak yapısal değişikliğe (oral anabolik steroidlerde C17-alfa alkilasyon gibi) sahip değildir. Çalışmalar, yüksek dozlarda (günde 400 mg, haftalık 2,800 mg’a denk düşen) kullanılan testosteron ile hepatotoksisite potansiyelini, uygulama yolunun intramusküler enjeksiyon yerine oral olduğu 20 günlük bir süre boyunca birkaç erkek test denekinde araştırdı. Buradaki düşünce, karaciğeri yüksek miktarda Testosteron ile doyurmaktı (tüm oral yoldan alınan maddeler, karaciğerde ‘ilk geçiş’ olarak bilineni sağlıyor ve enjektabl verilme yolundan çok daha hızlı bir şekilde karaciğiyle etkileşime giriyor). Çalışmanın sonucu herhangi bir değişiklik gözlemlenmemiştir

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Balık Yağı nedir ve ne işe yarar ?

Kardiyovasküler Yan Etkiler

Kardiyovasküler suş ve negatif kolesterol değişiklikleri Sustanon 250 yan etkileri listesine aittir ve bu aynı zamanda tüm anabolik steroidler ve özellikle de oral anabolik steroidler arasında sık karşılaşılan bir yan etkidir. Bu, HDL’yi (iyi kolesterol) ve LDL’yi (kötü kolesterolü) artırmayı içerir. Bu değişikliklerin sonucu artmış damar tıkanması riski ve daha kötüsü için bu değişikliklerin meydana gelme derecesini genellikle doza bağımlıdır (daha yüksek dozlarda olumsuz değişiklikleri ve riskleri artırır). Bu negatif kolesterol değişikliklerini etkileyen diğer faktörler şunlardır: kullanım süresi ve uygulama yolu. Testosteronun kendisi, bu durumda diğer tüm anabolik steroidlerden daha kolesterol değerleri üzerine çok daha az bir etki sergilemektedir çünkü bu davadaki faktörlerden biri karaciğerin testosteronu serbestçe metabolize edebilme yeteneğinden ve testosteronun Karaciğer dökülmesine ve metabolizmasına son derece dirençlidir.

Hepatotoksisite ile ilgili sorun, çoğunlukla, hepatik metabolizmaya karşı daha ağır direnç gösteren Testosteron’a sahip olan bazı anabolik steroidlerden kaynaklanmaktadır. oral anabolik steroidlerin neden değişen seviyelerde hepatotoksisite sergilediği ana sebeplerden biridir; C17-alfa alkilasyon, anabolik steroidin metabolize olmasına veya karaciğer tarafından parçalanmasına karşı daha direne dönüşmesine neden olur. Bir anabolik steroidin hepatik metabolizmaya karşı yüksek bir dirence sahip olup olmadığı veya düşük bir dirence direnmesi kaygısı, belirli bir anabolik steroidin karaciğerin kolestrol üzerindeki etkisi üzerinde ne kadar etkili olduğunun bir faktörüdür.

Testosteron özellikle bir klinik çalışmada, haftalık olarak 280 mg Testosteron Enanthate’in uygulandığı 12 haftalık bir süre sonrasında HDL kolestrol üzerinde hafif bir etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Ardından bir aromataz inhibitörü eklendiğinde kolesterol profilleri kötüleşti ve HDL kolestrolünde % 25’lik bir düşüş meydana geldi . Tersine, 300 mg haftalık Testosteron Enanthate, bir aromataz inhibitörü kullanılmadan 20 haftalık periyot boyunca uygulandı; bunun sonucunda HDL kolesterolü % 13 azaltıldı; ancak, testosteron dozları haftalık 600 mg’a çıkarıldığında, azalma HDL kolestrolü % 21’e düşmüştür . İncelenen veriden, aromatizasyon ve karaciğer metabolizması yoluyla Östrojende artışın aslında negatif kolestrol değişikliklerini anabolik steroidlerin suprafizyolojik miktarlarının kullanımından dengelemesine yardımcı olduğu çok açık.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Steroid Doz Azaltma Nasıl Yapılır?

Estrojenin kendisinin, kolesterol seviyeleri üzerinde olumlu etkiler yarattığı bilinmektedir, bu mantıklıdır. Dolayısıyla, bir aromataz inhibitörünün kullanımı ve bunun kolestrol profilleri üzerindeki etkisi, herhangi bir kullanıcı döngüde bir aromataz inhibitörünün eklenmesini düşündüğünde daima hatırlanmalıdır. Bunun yerine, toplam östrojen seviyesinin elimine edilmesi yerine Östrojen kontrolü amacı taşıyan bir döngüde az miktarda bir aromataz inhibitörü kullanılması önerilir. Böyle bir durumda düşünülen östrojen seviyelerini normal aralıklarla tutmak ve aromatizasyon sonucunda öfkelenmelerine izin vermemek, aynı zamanda bir aromataz inhibitörünün tam dozlarının kullanımından ötürü neredeyse sıfıra düşmesini engellemektir.

No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir