Testosteron Cypionate Nasıl Kullanılır Ve Dozajı Nedir ?

Testosteron Cypionate nasıl kullanılır ve dozajı nedir?

ABD’de yaklaşık 45 yaşın üzerindeki yaklaşık 14 milyon erkekte testosteron eksikliği var. Güç kaybı ve kas kütlesi, cinsel performans ve libido azalması, vücut yağ artışı ve düşük enerji seviyelerine neden olabilir. Düşük testosteron seviyeleri aynı zamanda şeker hastalığına, osteoporoza, Alzheimer hastalığına ve daha fazlasına yol açabilir. Tüm anabolik steroidler gibi, testosteron cypionate’e ne kadar çok katılırsanız, ödüller o kadar çok olur, ancak bunu yaptığınızda yan etkilerin insidansı da artar. İki varyant olarak (100 mg ve 200 mg) satın alınabilir. Yavaş emildiğinden iki ya da dört hafta aralıklarla enjekte edebilirsiniz.(Kullanabilirsiniz).
Testosteron Cypionate Nedir Ve Ne İşe Yarar ?
Testosteron Cypionate Dozajı Ve Kullanımı Nasıldır ?
Testosteron Cypionate Kürü Nedir ?
Testosteron Cypionate Yan Etkileri Nelerdir ?
Testosteron Cypionate Satın Al-Fiyat

Birçok faktör, bir kişinin güvenle ne kadar testosteron alabildiğini belirler. Bunlara vücut ağırlığı, tıbbi durumlar ve diğer ilaçların alımı dahildir. Genellikle, yetişkin bir erkek her on dört günde bir 200 mg testosteron cypionate alabilir. Kalçadaki gluteal kas enjeksiyonun olağan yeridir.

Bazı bireyler testosteron cypionate alımını daha küçük fakat eşit dozlara ayırır ve daha sonra bu dozlar belli bir süre boyunca enjekte edilir. Bu yöntemin avantajı, kandaki steroid seviyesini en üst seviyede tutması ve aynı zamanda büyük dozları kullanarak ortaya çıkabilecek yan etkileri kontrol etmesidir. Daha küçük dozlar aynı zamanda vücudun bir seferde daha az steroid ile uğraşması gerektiğini ifade eder. Ne kadar doz kullandığınıza bakılmaksızın, testosteron cypionate’in vücut tarafından iyi tolere edildiğini ve uzun döngülerde kullanabileceğinizi göreceksiniz. Bazı bireyler bile 12 haftadan 16 haftaya kadar Testosteron cypionate kürlerini  çalıştırırlar.

Testosteron Cypionate nasıl kullanılır ve dozajı
Testosteron cypionate kürünü sona erdirmeden önce Post Cycle Therapy (PCT) planına ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Ancak yine de, bu off süresinin uzunluğuna (herhangi bir steroid almayacağınız zamana bağlıdır) bağlıdır. Bu izin süresi 10 haftadan fazla ise, Post Cycle Therapy (Posta Döngüsü Terapisi) gerekecektir.
Dozu artırmak, sonuçlarınızı yavaşlatabilir. Bunun nedeni, vücudun aşırı testosteronu aromataz adı verilen bir süreçle östrojene dönüştürmesi. Bu doğal bir reaksiyondur ve vücut normal bir hormon seviyesinin korunabilmesi için bunu yapar. Bu nedenle, büyük dozlarda almak iyi bir fikir değildir.

Kadınlara, güçlü androjenik özelliklere sahip olduğu için testosteron cypionate almaması tavsiye edilir. Sonuçta, testosteron öncelikli olarak bir erkek androjendir. Fakat diğer taraftan kadınlar düşük testosteron düzeylerine sahip olabilirler ve anabolik steroid almaktan fayda görebilirler. Bu durumda, dozaj çok düşük olmalı ve için dikkatlice izlenmelidir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   DHEA Çevresindeki Gerçekler

Testosteron Cypionate Dozlarının Doğru Uygulanması (kullanılması) ve Zamanı

Testosteron Cypionate, yaklaşık olarak 12 gün yarılanma ömrüne sahiptir. Bu nedenle, testosteron Cypionate dozları haftada iki kez verilmesi gerektirir, her enjeksiyon eşit aralıklarla aralıklarla yerleştirilir. Örneğin, bir kişi haftada 500mg kullanmak istiyorsa, yönetim protokolü Pazartesi günü 250mg’lık bir enjeksiyon, ardından Perşembe günü 250mg’lık bir enjeksiyon yapılması çağrısında bulunur. Haftalık tekli enjeksiyonlar da işe yaramasına rağmen, çok daha az verimlidir ve hızlı yükselme ve düşme zirveleri ve vadileri içeren dengesiz kan plazması seviyeleri üretir. Sonuç genellikle daha az etkili ilerleme yanında yan etkiler olarak telaffuz edilir.

 Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır