Winstrol ( Stanozolol ) Yan Etkileri Nelerdir ?

Winstrol – Stanozolol Yan Etkileri nelerdir?

 

Winstrol gibi anabolik steroidler ciddi yan etkilere neden olabilir. Bunlar dozaja bağlı olabilir. İnsanlar akut karaciğer sorunları ve bunlarla bağlantılı mide bulantısı ve kusma olabilir. Bazı insanlar uyku, ayak bileği şişmesi, vücutta kuruluk ya da cilt rengi değişikliklerinde zorluk çekerler. Kadınlar adet döngüsünde değişiklikler, sivilce kötüleşmeler, yüz kıllarının büyümesi ve ses kısıklığıyla karşı karşıya kalabilirler. 

Winstrol kullanımından kaynaklanan çeşitli yan etkiler vardır. Bunlar aşağıda özetlenmiştir:
Kardiyovasküler: Akışkan tutma kalp yetmezliği ile veya olmadan kalp krizine neden olabilir.Çok Yüksek dozlarda bunun olasılığı vardır.
Genito-idrar: Yüksek doz Winstrol’un erkeklerde ejakülasyon hacminin yanı sıra sperm sayısını azalttığı da bilinmektedir. Bunun nedeni, anabolik steroidler harici olarak uygulandığında, testosteron gibi hormonlar dahili üretimi durur. Yaşlı erkekler prostat bezinin büyümesinden dolayı üriner tıkanıklıklarla karşı karşıya kalabilirler. Kadınlar menstruasyon düzensizliklerine ve klitorisin diğer virilize edici etkiler arasında büyümesine maruz kalabilirler.
Kas-iskelet sistemi: Prepubertal erkekler tarafından kullanılıyorsa, kemiklerinin lineer büyümesi durabilir.
Endokrin: Yüksek dozda Winstrol uygulandıktan sonra glikoz toleransı azalır.
Winstrol – Stanozolol Yan Etkileri

Böbrek: Ödem, kalsiyumun tutulması nedeniyle ortaya çıkabilir. Winstrol yönetiminden dolayı korunan diğer kimyasal maddeler arasında potasyum, azot, sodyum ve su bulunur.

Metabolik: Winstrol aynı zamanda LDL’ye veya düşük yoğunluklu lipoprotein düzeylerinin % 29 oranında artmasına ve yüksek yoğunluklu lipoprotein düzeylerinin % 33 oranında azalmasına neden olur. 

Hematolojik: Pıhtılaşma faktörleri değişebilir ve aşırı Winstrol kullanımı nedeniyle aşırı kırmızı kan hücreleri üretilebilir.

Gastro-intestinal: Bulantı ve kusma, Winstrol kullanımının sık karşılaşılan yan etkileridir. 

Bunların yanı sıra, Winstrol kullanıcısı aşağıdaki semptomlardan herhangi biriyle yüzyüze gelirse, problemlerden kaçınmak için derhal tıbbi yardım çağırmalıdır:
  1. Baş ağrısı
  2. Uykuda zorluk
  3. Nefes alma zorluğu
  4. Cinsel tercih veya tercihlerdeki değişiklikler
  5. Kötüleşmekte olan veya yeni ortaya çıkan akne
  6. Şişmiş dudaklar, kollar, ayak bilekleri, yüz ya da dil gibi alerjik reaksiyonlar
Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Yeni başlayanlar için 6 haftalık Anapolon Steroid Kürü nedir ?
Erkek hastalar için: Sık sık devam eden  memelerin ereksiyon, hassasiyet veya genişlemesi
Kadın hastalar için: Klitorisin genişlemesi, ses kısıklığı,  menstruasyon döngüsündeki usulsüzlükler

Sonuç:Winstrol için Yukarıdaki yan etkiler sadece normalin 3-4 katı dozaja ve uzun süreli kullanımda geçerlidir.Unutmayın Steroid Kullanım Geçmişiniz yoksa winstrol’u max 2 ay ve günde 30 mg dozajlarda kullanırsanız yukarıdaki listenlenen sorunlar sizin için geçerli olmayacaktır.


Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır