Arginine ( Arginin ) nedir ve ne işe yarar ?

Arginine ( Arginin )  nedir ve ne işe yarar ?

Arginine ( Arginin )Arginine ( Arginin )  olarak da bilinen L-Arginine ( Arginin ) ,Vücuda yardımcı olması için gerekli olan önemli bir amino asittir:
 
• Erkeklerde HGH (Büyüme Hormonu) düzeylerini artırır,
• Erektil fonksiyonunu geliştirir,
• Kas büyümesini uyarır
• Yara iyileşmesini geliştirir.
Çoğu sporcunun L-Arjinin kullanmasının nedeni, artmış HGH düzeyleri içindir. Arginine ( Arginin ) e, büyüme hormonu inhibitörü Somatostatin salgılarını bloke ederek HGH düzeylerini arttırdığı görülüyor. Ayrıca yağsız kütle kazançları ve yağ kaybına yardımcı olabilen insülin ve kreatin fosfat seviyelerini yükselttiği gösterilmiştir. Bir Avrupa çalışması, bir yaş grubunda HGH düzeylerini normal seviyenin üç katına çıkardığını gösteriyor.
L-Arjinin ile ilişkili en değerli ikinci varlık, vazodilatasyonun artmasıdır. (Artan kan akışı) Bu, erektil problemleri olan erkeklere yardımcı olur ve çoğu erkek uyarıcı karşısında kullanılır. Bunun nedeni, L-Arginine ( Arginin ) ‘in kan damarlarını rahatlatmaya yardımcı olması ve arterleri esnek tutması ve kan akışını artırmasına yardımcı olmasıdır. (Daha yüksek bir sperm sayısı da fark edilebilir)
Bu aynı zamanda kardiyovasküler hastalık üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir. L-Arginine ( Arginin ) , arteriyel plağı tersine çevirmek için gösterilen NO, (Nitrik Oksit) miktarını arttırır.
Dozajlar kullanıcının aradığı sonuçlara bağlı olarak değişir. Üreticilerin çoğu, etkin olduğu gösterilen belgelenen miktarlardan çok daha azını önerir; bu nedenle, kullanımdan önce veya kullanım sırasında dikkatli olunmalıdır.
L-Arginine ( Arginin ) , boş bir karnında kullanılmalıdır.

Dozaj Gerekçesi Doz (gram) Uygulanması gereken zaman

 
·
Sporcu / Birey, egzersizden 1 saat önce 3 gram HGH düzeylerini arttırır VE doğrudan uykuya gitmeden önce
·
Kan Basıncını Azaltmak İçin Günde 3 defa 2 gram
·
Yardım Erektil İşlev 6 – 18 gram 45 dakika önce seks’den
·
Sperm Sayısını Arttırmak için  4 gram Toplam gün boyunca kullanılır
·
Sağlıklı bir kalp için 6 – 13 gram Toplam gün boyunca kullanılır
       Yaraları iyileştirmek için 15 – 18 gram Toplam gün boyunca kullanılır


Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır