Efedrin – Ma Huang nedir ne ne işe yarar ?

Efedrin – Ma Huang nedir ne ne işe yarar?

Efedrin olarak da bilinen Ma Huang, güçlü uyarıcı Efedrin’in bitkisel bir biçimidir ve Asya’nın kuru kayalık yamaçlarında bulunabilir. Ephedra, kalori harcamalarının oranını ve iştah bastırma niteliklerini arttırarak yağ yakmayı teşvik etme yeteneklerini kanıtlamış popüler bir uyarıcı haline gelmiştir. Bu bitkinin bir başka yan etkisi merkezi sinir sistemini aktive ederek kişilerin kısa dönem enerji düzeylerini arttırma kabiliyetidir.Mu Huang  efedrin içeren reçetesiz ilaçlar’ın bir örneğidir.
Ma Huang’ı kullanan insanların birçoğu aşırı yağ kaybı ve artan enerji bildirdi. Kullanıcı genellikle vücut ısısında daha yüksek, metabolizma hızında artışa, kalp atış hızında artışa ve iştah azalmasına neden olacaktır. Bunların hepsi kalori yakmak için yardımcı olacaktır. Ma Huang, pazarı termojenik olarak vurduğunda, popülaritesi çatı boyunca atıldı. Minimal görünür yan etkilerle zaman ve tekrar çalıştığı kanıtlanmış bir üründür. Ma Huang enerji ve yağ kaybı için kullanıldığında, araştırmalara göre Ephedra veya Ma Huang günde 2-3 defa 150 ila 300 mg kullanılabilir. Yemeklerden önce (akşam yemeğinde değil) ve / veya egzersizden 30 dakika önce alınmalıdır. Ma Huang, herkesi farklı şekilde etkiler ve sizin için uygun bir dozu belirlemeye çalışırken daha düşük bir dozda alınmalıdır. Uyuyamamanıza neden olabileceğinden, Ma Huang’ı yatmadan önce almak iyi bir fikir değildir.
Efedrin – Ma Huang
Ma Huang, güç termojenik yığın oluşturmak için kafein (guarana) ve aspirin (söğüt kabuğu) ile birlikte kullanılır. Bu ürünleri bir araya getirirken bunları 8 haftadan daha uzun süre kullanmanız akıllıca değil, bunu 2-4 hafta süreyle takip etmek akıllıca değildir ve onları uzun süre kullanmanız önerilmez. Ma Huang’ın güçlü yan etkileri nedeniyle; Endişe, sinirlilik, sinirlilik, uykusuzluk ve kalp çarpıntısı gibi durumlarda, Ma Huang’ı kullanmadan önce bir doktorla konuşmak akıllıca olacaktır.
UYARI: 18 yaşından küçük kişiler tarafından kullanılmaz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutun. Hamile veya emziriyorsanız kullanmayın. Kalp hastalığı, angina, tiroid hastalığı, diyabet, yüksek tansiyon, tekrarlayan baş ağrısı, kanama bozukluğu, depresyon veya diğer psikiyatrik hastalığınız varsa veya aileniz varsa bu ürünü kullanmadan önce bir doktora veya ruhsatlı, nitelikli bir sağlık uzmanına danışın Durum, glokom, idrar yapma zorluğu, prostat büyümesi veya nöbet bozukluğu; Bir monoamin oksidaz inhibitörü (MAOI) veya efedrin, psödoefedrin veya fenilpropanolamin (bazı dekonjestanlarda ve alerjide, astım, öksürük / soğuk algınlığı ve yağ kontrol bileşenleri) içeren herhangi bir diyet takviyesi, reçeteli ilaç veya tezgah üstü ilaç kullanıyorsanız, Ağırlık kontrol ürünleri).
Sağlıklı bir yetişkin için önerilen maksimum efedrin porsiyon miktarı 24 saatlik bir periyotta 12 haftadan fazla olmamak üzere 100 mg’dır. Bu ürünü en fazla 12 hafta boyunca kullanabilirsiniz; Daha sonra en az 2 hafta boyunca kullanımınızı bırakın. Önerilen miktarı aşmak veya kısıtlamaları kullanmak, kalp krizi ve felç gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.
Yan etkiler insomnia, sinirlilik veya el titreme olabilir. Hızlı bir şekilde kalp atışı, baş dönmesi, şiddetli baş ağrısı, nefes darlığı veya benzeri diğer rahatsızlıklarla karşılaşırsanız derhal ürünü kullanmaya son verin ve doktor veya lisanslı, nitelikli bir sağlık uzmanını derhal arayın.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Finabolan (Tren 75) Nedir Ve Ne İşe Yarar ?


Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır