Guarana nedir ve ne işe yarar ?

Guarana nedir ve ne işe yarar?

Guarana Amazon yağmur ormanlarında bir tırmanma asma bulunur ve Brezilya’da yetişen bir bitki vardır. Guarana, bitkisel bir kafein biçimidir ve bu kafein kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir:
• Kilo vermek
• Fazla Su Kaybetme
• Yorgunluğu ve Baş Ağrısı Azaltma
• Enerji Seviyelerini Kısa Süreli Artırır.
Guarana, metabolizmamızı arttırarak kilo vermemize yardımcı oluyor. Bu, bedenlerimiz enerji için daha fazla yağ kullanır ve iştahımızı da bastırır. Ayrıca, daha belirgin ve sert bir görünüm elde etmek için cildinizin altındaki fazla suyun ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle, bugün piyasada çok yağ kaybı veya diüretik takviyelerinde guarana göreceksiniz ve genellikle güçlü termojenik yığını olarak Ma Huang (Ephedra) ve söğüt kabuğu kullanılır. Guarana bize daha fazla enerji elde etmek ve kan-damar genişlemesinden ve inflamasyonu azaltarak baş ağrıları azaltabilir yardımcı olacaktır kardiyovasküler ve merkezi sinir sistemini uyararak mücadele yorgunluk yardımcı olabilir.
Guarana
Guarana, haplar, kapsüller veya çay gibi çeşitli yollarla kullanılabilir; Egzersiz, yorucu aktivite veya yorulma zamanlarından önce tüketilir. Guarana’yı hap veya kapsül ile almayı tercih ederseniz, günde 3 defa 500-1000 mg kullanmanız gerekir. Başlangıçta bundan daha yavaş başlamak isteyebilirsiniz çünkü herkes uyarıcılara farklı tepki verir. Bir çay olarak kullanıyorsanız, bir bardak su içinde ezilmiş guarana tohumları 1 ila 2 gram kullanabilir ve on dakika kaynatın yapabilirsiniz. Bu yaklaşık 50 mg kafein içerecektir.
Kafein kullanımıyla ilgili pek fazla endişe yok, ancak tüketmek için dikkatli olmalısınız. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, hamiliyseniz veya emziriyorsanız, diyetinize kafein koymadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   8 Haftalık Steroid Kürü Nedir?
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir