Koenzim Q10 nedir ve ne işe yarar ?

Koenzim Q10 nedir ve ne işe yarar?

Koenzim Q10 vücutlarımızdaki en güçlü antioksidanlardan biridir ve enerji üretiminde büyük rol oynamaktadır. Web MD, Koenzim Q10 içermeyen bir hücrenin buji içermeyen bir motor gibi karşılaştırılması çok önemlidir. “Buji, motoru çalıştırmak için başlangıçta bir kıvılcım sağladığı gibi, Koenzim Q10 da hücrelerde enerji üretimine başlar. Vücut, kas kasılması ve sindirim dahil olmak üzere tüm hayati süreçleri çalıştırmak için üretilen enerji kullanır. “
Koenzim Q10, önemli bir yağda eriyen bir vitamin haline gelebilecek müthiş antioksidan özelliklere ve enerji üretim yeteneklerine sahiptir. İnsanlar Koenzim Q10’u yalnızca güçlü antioksidan özellikleri için değil aynı zamanda daha hızlı iyileşme ve daha sağlıklı bir kalp için büyük bir potansiyel göstermiştir. Kan basıncınızı düşürerek ve büyük organlara kan akışının direncini azaltarak kalbinize yardımcı olur.
Koenzim Q10 
Kalp sorunlarından mustarip olanların dozajı günlük olarak 300 mg Koenzim Q10’u  üç farklı zamanda kullanır ve yemeklerle birlikte alınır. Koenzim Q10’dan faydalanmaya çalışan ancak kalp rahatsızlığı bulunmayan kişi için günde üç kez yaklaşık 60 mg yemek ile  alması gerekir.
Çok fazla kullanmanın bazı yan etkileri mide ve ishale neden olacaktır.
Koenzim Q10’u balık, kepekli tahıl ve organ etinde bulabilseniz de pişirme doğal Koenzim Q10’u öldürecektir.
Koenzim Q10 daha üste atlamak veya daha fazla kaldırmak isteyen bir kişi için çok iyi sonuç vermez, ancak diğer özellikler sağlığınız için çok önemlidir.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Östradiol ve Terapötik Yönetim ve Bilmeniz Gerekenler
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir