Kondroitin sülfat nedir ve ne işe yarar ?

Kondroitin sülfat nedir ve ne işe yarar?

Kondroitin Sülfat, hayvan kıkırdağında bulunan bir bileşen olup öncelikle aktif bireyler ve osteoartritli kişiler tarafından hasar gören kıkırdağı iyileştirmek ve korumak için ve aynı zamanda eklem kuvveti ve sağlığını iyileştirmek için kullanılır.
Kondroitin her gün aşınma ve yıpranma, spor yaralanmaları veya sadece uygunsuz beslenme ile aşınan eklemleri yağlayarak çalışır. Kondroitin Sülfat, bağ dokusunu, daha fazla besin ve suyun kıkırdaktan geçmesine ve bağ dokusunun sağlamlığını ve esnekliğini arttırarak onarmasını sağlar. Kondroitin sülfat fiyatı 50-70 tl arasında değişmektedir.
Kondroitin sülfat
Kondroitin Sülfat günde üç kez 250-500 mg aralığında en iyi şekilde kullanılır ve sabah, öğle ve akşam yemeklerinde en iyisi alınır. Araştırmalar, Kondroitin Sülfat’ın 500 mg glukosamin ve 500 mg MSM ile iyi çalıştığını göstermiştir. Üç kişinin birleşimi, insanlar için harikalar yarattır ve birçok insan için çığır açan bir bileşim olmuştur.Ayrıca vücudunuzun koruyucu dokuda kollajeni üretmesine ve stabilize etmesine yardımcı olacak 500-2000 mg C vitamini kullanmayı deneyebilirsiniz.
Mide bulantısına neden olabileceği için, günde en fazla on gram’dan fazla almamanız önerilir. Daha küçük bir miktarda mide bulantısı yaşıyorsanız, hedef dozu bulmak için yavaş yavaş aşağıya doğru indirin.
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook
Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Magnezyum nedir ve ne işe yarar ?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir