Lipo 6 nedir ve ne işe yarar ?

Lipo 6 nedir ve ne işe yarar?

 

Lipo 6 üreticileri Nutrex Research’e göre, diyet takviyesi, malzemelerin özel karışımıyla kilo vermenize yardımcı oluyor. Bu, kafein, sinefrin HCL, guggulsterones, BioPerine ve yohimbine HCL gibi istenmeyen kiloları  kaybetmenize yardım ettiği iddia edilen beş madde içeriyor. Lipo 6 fiyatı 200-250 tl arası değişmekte olup sporcular tarafından satın alınmaktadır.
Lipo 6’daki bileşenlerin kilo verme avantajlarını destekleyen kanıtlar vardır. Obezite Eylem Koalisyonu, kafeinin metabolizmanızı biraz artırıp açlık kontrolüne yardımcı olabileceğini etkilerin yağları eritmek için yeterli olabiliceğini belirtti. Journal of Medicine’de yayınlanan 2002 gözden geçirme makalesinde, kafein ve sinefrin HCL’nin bir kombinasyonunun kilo verme yararlarını destekleyen orijinal çalışmanın istatistiksel olarak anlamlı olduğunu bildiriliyor. Guggle ağacından reçine olan Guggelsterones, binlerce yıldır obezite tedavisi olarak kullanılmaktadır ancak.
Karabiber piperine’de bulunan bir maddenin tescilli ticari ismi olan BioPerine, gastrointestinal transit süresini yavaşlatarak iştahınızı azaltmaya yardımcı olabilir.
Lipo 6

Çok Fazla Kafein Tehlikesi

Lipo 6’daki ana madde kafeindir. MedlinePlus’a göre önerilen dozdan yola çıkarak, 400 miligram kafeini tüketirsiniz – maksimum miktarı bir günde öneriririz. Ayrıca kahve veya başka bir kafeinli içecek içeriyorsanız, vücudunuzun verebileceğinden daha fazla kafein tüketiyor olabilirsiniz. Çok fazla kafeinin alınması, uykusuzluktan düzensiz bir kalp atış hızına, konvülsiyonlara kadar birçok soruna neden olabilir.

Sinefrin ve Yohimbe Endişeleri

Ayrıca, Lipo 6’da bulunan sinefrin ve yohimbe ile potansiyel yan etkiler ve etkileşimler de vardır. University of Michigan Sağlık Sistemi’ne göre, çok fazla miktarda sinefrin tüketilmesi, karın ağrısı veya konvülsiyona neden olabilir.
İnsanlar yohimbe’ye, yüksek tansiyon, endişe, sinirlilik, uykusuzluk ve baş dönmesi gibi bir takım istenmeyen reaksiyonlar yaşadı. Kalp, böbrek veya karaciğer hastalığı, hipertansiyon, anksiyete, bipolar bozukluk, depresyon veya travma sonrası stres bozukluğu varsa veya hamile iseniz yohimbe içeren bir takviye almamanız gerekir. Yohimbe ayrıca hipertansiyon, anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlarla etkileşime girer.

Diyetle Kilo Verme ve Egzersiz

Lipo 6 , Daha az yemek yiyip çalışmak, istenmeyen yağları eritmek için gerekli olan kalori açığını yaratmaya yardımcı olur. Bir kilo yağ 3,500 kalori içerir. Günlük alım miktarınızı 250 kalori ile kısaltarak ve 60 dakika boyunca sabit bir hızda yürürken 250 kaloriyi yakarak yağ kaybetme yönünde çalışabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Cambridge Research Test-Prop 100 (testosteron propionate ) Laboratuar Testi
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir