MSM (Metil-sülfonil-metan) nedir ve ne işe yarar ?

MSM (Metil-sülfonil-metan) nedir ve ne işe yarar?

MSM (Metil-sülfonil-metan), doğal olarak bulunan bir sülfür bileşiğidir ve vücut içerisinde en bol besin maddesi olan üçüncü besindir. Bu sülfür bileşikleri, iltihaplanmayı azaltmak ve eklem ağrısını hafifletmek için antioksidan aktivite sağlamakla birlikte insan vücudundaki protein moleküler yapısının korunmasına yardımcı olur. Vücutta antikorlar, enzimler, bağ dokusu, mukoza zarları ve glutatyon üretmek için MSM kullanılır. ( Metilsülfonilmetan  tablet şeklinden internet üzerinden satın alınır)  Msm ilaç fiyatları 60 -90 tl arasında değişmekte olup sporcular tarafından satın alınmaktadır.

MSM (Metil-sülfonil-metan) faydaları;

• Bağ Dokusunun Oluşumunda Yardımcı Amino Asitler Üretiminde Yardım
• Sağlıklı Cild
• Sağlıklı Saçlar
• Sağlıklı Tırnakları
• Kollajen oluşumuna yardımcı olur.
MSM (Metil-sülfonil-metan)
MSM doğal olarak güçlü, aktif eklemleri teşvik eder, ancak yaş ilerledikçe MSM vücutta azalır. MSM’deki anti-enflamatuar etki, hızlı eklem kurtarma ve krampları ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar MSM, artrit ağrısını hafifletmeye ve alerjileri azaltmaya yardımcı olabilir.
MSM doğal olarak tüm taze meyvelerde ve çiğ sebzelerde bulunurken, et, balık, yumurta, kümes hayvanları, tahıllar ve sütte doğal bir bileşen ve iyi bir kaynaktır.
MSM için doğru dozlar henüz belirlenmemiştir, ancak 500-5000 mg’lık dozun etkili olduğu bilinmektedir. MSM yemeklerle birlikte veya önce alınmalı ve günde üç defa alınmalıdır. Diğer ek takviyeleri gibi, MSM’nin etkilerini fark etmeniz birkaç hafta sürebilir, dolayısıyla yönlendirici olarak almalısınız.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Anabolic - Anabolik: Steroid Terimleri
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir