Sarı Kantaron nedir ve ne işe yarar ?

Sarı Kantaron nedir ve ne işe yarar?

Hypericum perforatum (botanik adı) veya “doğal prozac” olarak da bilinen Sarı Kantaron, dünyada yetişen çok yıllık bir çalıdır. Amerika ve Avrupa’da en bol miktarda bulunur. Sarı Kantaron, duygudurum ve stres seviyelerini korumaya, duyguları dengelemeye ve vücudu temizlemeye  yardımcı olurken, hafif-orta şiddetli depresyonun hafifletilmesinde temel kullanımı için olumlu bir üne sahiptir.
Sarı Kantaron, beyindeki etkili kimyasal reaksiyonlara ve vücudun sakinleştirici bir maddesinde artan sekresyonlara neden olarak çalışır. Sarı Kantaron vücudu detox eder, aktif çeşitli virüsler mücadele yardımcı olabilir. Depresyon semptomları yaşamayan bireyler için Sarı Kantaron, stres miktarını azaltırken aynı zamanda genel zihinsel açıklık ve uyanıklığı iyileştirmek için kullanılabilir.
Sarı Kantaron
Çalışmalar Sarı Kantaron’un da enfeksiyonlarla savaştığı gösterildi. Topikal olarak cilde uygulandığında, bakteri ile savaşabilir ve cildi iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca Sarı Kantaron, sinir hasarını onararak ve ağrıyı azaltarak iltihaplanmayı azaltmak için olumlu sonuçlar verdi.
Sarı Kantaron, stresin yüksek seviyelerini gidermek için günde üç kere 300 mg’lık bir dozda kullanılmalıdır. Sarı Kantaron’un kullanımı, sonuçların görülebilmesi için 2-4 hafta sürebilir ve talimatın alınması önerilir. Büyük miktarlarda Sarı Kantaron, bazı kişilerin güneşe karşı daha hassas hale gelmesine neden olabilir. Hamileyseniz veya emziriyor sanız, Sarı Kantaron önerilmez.

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Masteron (Drostanolone propionate) Kürü Nedir ?
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir