Adipex-P (Phentermine-Fentermin ) Nedir Ve Ne İşe Yarar ?

Adipex-P (Phentermine-Fentermin) Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Adipex-P, yani phentermine hydrochloride, ağırlık azaltıcı diyet ve egzersiz rejimleriyle uğraşan obez hastalar için onaylanmış bir iştah kesici olan bir amfetamin (fenetilamin sınıfı) ‘dir. Adipex-P, obezite nedeniyle artmış tıbbi risk altındaki kişiler için tipik olarak reçete edilir ve beynin içindeki bazı iştah kontrol kimyasallarını serbest bırakmaya yardımcı olarak çalışır.
Adipex-P (Phentermine-Fentermin)
Daha spesifik olarak, Adipex-P, dopamin, epinefrin (adrenalin olarak da bilinir) ve norepinefrin (noradrenalin) içeren katekolamin olarak bilinen belirli bir nörotransmitter grubunu serbest bırakmak için onları koaksine eden beyin nöron demetlerini uyarır. Bu bileşiklerde görülen anorektik (iştah kaybını baskılayan veya iştah kaybına neden olan) aktivitesi, muhtemelen bunların merkezi sinir sistemi üzerindeki etkileri ve beslenme davranışı ile olan ilişkisinden kaynaklanmaktadır. Adipex-P dietilpropion ve phendimetrazine gibi diğer iştah baskılayıcılarla aynı etki mekanizmasını kullanır. Nörotransmitterler vücudun içinde açlık sinyallerini durdurur.Beyin açlık mesajını alamadığı için doğal olarak iştah kaybına neden olur. Obezitede kullanılan bu sınıfın ilaçları yaygın olarak “anorektik” veya “anoreksijenik” olarak bilinir.
Adipex-P ve tüm phentermine hidroklorür markalarının aynı zamanda, merkezi sinir sistemi (CNS) ve metabolizma uyarıcı özelliklere sahip olan ajanlar olarak etkili yağ brülörleri olarak görev yaptıkları iddiası yapıldı. Bununla birlikte, bu argümana ilişkin çalışma kanıtı (çoğunlukla plaseboyla karşılaştırıldığında), dakikadır ve şu anda büyük ölçüde kayıtdışıdır. Bununla birlikte, oldukça ilginç ve dikkati çeken bir nokta da, bu ilaçla ilişkili yan etkilerin çoğunun, Ephedra, L-Tyrosine, Psödoefedrin, Synephrine, vb. Gibi geleneksel CNS uyarıcılarınınkilerle oldukça uyumlu olması.

Form

Adipex-P oral uygulama içindir ve 37.5 mg fentermin hidroklorür (30 mg fentermin bazına eşdeğer) içeren tabletler ve kapsüller halinde bulunur. 30, 100, 500 ve 1000 şişelerde paketlenmiş olan her phentermine hidroklorür tablet, mavi lekelerle beyaz, kapsül biçiminde, ikiye bölünmüş ve bir tarafta “5030” ve diğer tarafta “V” çıkıntılı olarak şişirilmiş.
Phentermine hydrochloride, suda ve düşük alkollerde çözünen beyaz, kokusuz, kristalin bir tozdur. Çeşitli dozlarda oral preparatlar olan çeşitli markalar altında satılmaktadır. Tabii ki Adipex-P, yukarıda belirtilen 37.5 mg tablet ve kapaklarda gelir, ancak phentermine hidroklorür kendi adına 8 mg (6.4 mg baza eşdeğer), 30 mg (24 mg baza denk) tabletler halinde üretilir. , 15 mg (12 mg baza eşdeğer), 18.75 mg (15 mg baza eşdeğer) ve 37.5 mg (30 mg baza eşdeğer) kapsüllerde 37.5 mg (30 mg baza eşdeğer) . Daha popüler markalardan bazıları şunlardır: Ionamin veya Phentermine Reçine kapsülleri 15 ve 30 mg (reçine kompleksi olarak); Obe-Nix 37.5 mg’lık kapsüller halinde (30 mg baza eşdeğer).

Endikasyonlar / Amaç

Vücut geliştirme amacıyla Adipex-P, eğitim öncesi yarışma aşamasında sıklıkla uygulanır. Adipex-P, kardiyo ve ağırlık eğitim egzersizi, davranış modifikasyonu, kalorik kısıtlama, artan protein tüketimi, vb. Olmak üzere, yine de uygulanacak olan tüm ön yarışma ilkeleri ile birlikte alındığında, karbonhidrat arzusuna / Tüketilen diyet rejimidir.
Adipex-p (phentermine)’nin yetişkin dozu günde bir tablet (37.5 mg) olup kahvaltı öncesi veya kahvaltı sonrası 1-2 saat cicarı kullanılır. Vücüt geliştirici dozaj önerileri hastaların doz önerileri ile tutarlıdır ve en düşük etkili doz ile uygun bir tepki elde etmek için bireyselleştirilmelidir. Bazı hastalar veya vücut geliştiricileri için günlük yarım tablet (18.75 mg) yeterli olabilirken bazıları günde iki kez yarım doz alabilir.

Adipex-p (phentermine) Yan etkileri – Zararları nelerdir?

Daha önce belirtildiği gibi, Adipex-P ve diğer tüm phentermine hidroklorür markaları CNS uyarıcı kullanıcıların yan etkilerine çok benzerdir. En sık görülen yan etkiler huzursuzluk, sinirlilik, uykusuzluk, baş dönmesi, öfori, ısınma hissi ve kan basıncının yükselmesi. Az görülen yan etkiler baş ağrısı, libido düşürme, hızlı solunum, karışıklık, bulanık görme, ağız kuruluğu, diyare ve yorgunluk sayılabilir.

Ek bilgi

Uykusuzluk olasılığı nedeniyle gecikmiş Adipex-P uygulamasından kaçınılmalıdır. Herhangi bir fentermin hidroklorür formuyla birlikte alkol kullanımı (ek veya tesadüfen) advers ilaç reaksiyonuna neden olabilir.

Ek bilgi

Adipex-P genellikle vücut geliştiricileri tarafından Deca-Durabolin, Anavar, Primobolan, Trenbolone, Winstrol, Boldenon Equipoise, Oral Turinabol ve testosteronlar (cypionate, propionate, ve enantate) içeren Yağ yakma kürleri  sırasında bir iştah bastıran yardımcı olarak kullanılır.

Kimyasal bileşim

Kimyasal Adı: 2-Amino-2-metil-1-fenilpropan
Moleküler Formül: C10H15N, HCl
Moleküler Ağırlık: 185.7
Biyoyararlanım: N / A
Protein Bağlama:  % 93.6
Yarılanma-Ömrü: 16-31 Saatler
İmalatçı: Multiple
Aktif Bileşen: phentermine hydrochloride
Aktif Olmayan Bileşenler: Mısır nişastası, FD & C Blue # 1, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, povidon, önceden jelatinleştirilmiş nişasta, stearik asit ve sakaroz

 

Benzer Yazılar

Bu Makalede İlginizi Çekebilir   Turinabol Kürü Nedir ?
No votes yet.
Please wait...
Bunu PaylaşShare on Facebook


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir