Trenbolone  Steroid Kürü için En İyi PCT (Post Cycle Therapy)

Trenbolone  Steroid Kürü için En İyi PCT (Post Cycle Therapy)

 

Trenbolone acetate, yaygın olarak “Tren” olarak adlandırılır, kas kitlesi kazanma söz konusu olduğunda piyasadaki en popüler anabolik steroidlerden biridir. Mükemmel kazanımlar elde etme potansiyeline sahiptir, ancak birçok güçlü steroidden farklı olarak vücutta östrojene dönüşmez. Bu, Trenbolone  kürünü  takiben PCT’nin ya da post-cycle Therapy  oldukça basit  anlamına gelir.

 

Bir Trenbolone  Steroid Küründen Sonra PCT Neden Önemlidir?

 

Trenbolone aromatize olmamasına rağmen, kür  sonrası terapi hala çok önemli bir konudur ve vücudunuzun doğal testosteron üretiminin anabolik steroid kullanırken etkili bir şekilde kapanmamalıdır ve PCT’nin amacı, vücudunuzun testosteronu tekrar yapmaya başlamasına yardımcı olmaktır.” Çevriminiz bittiğinde ”

PCT aşağıdaki hususların tümünü kapsamalıdır:

 

  • Vücudunuzun doğal testosteron üretiminin düzelmesi;
  • Libido’unuzu ve en uygun sağlık durumunu düzeltmek;
  • Gücünü arttırmak;
  • Kas kaybına ve yağ kazanmaya bir son vermek.

 

Neyse ki, yukarıdaki noktaların tümünü kapsayan iki bileşik vardır: hCG ve SERM’ler. HCG İnsan Koryonik Gonadotropini, SERM ise seçici östrojen geri alım modülatörünü ifade eder.

 

Neden hCG’ye ihtiyacınız var?

 

Vücudunuz Trenbolone kürüne  başlamadan sadece birkaç gün sonra doğal olarak testosteron üretimini durduracaktır. Trenbolone, testosteronla aynı reseptörlere bağlanır ve bu reseptörler dolu olduğunda, vücudunuzun daha fazla üretim yapmasına gerek yoktur. İnsan koryonik gonadotropin Trenbolone  steroid küründen  sonra vücudunuzun iyileşmesi için çok önemlidir. Testosteron üretimini kolaylaştıran luteinize edici hormon ile bağlantılıdır. Böylece, Trenbolone’i almayı bıraktığınızda, vücudunuzun testosteron vermeye başlamasını öğrenmek için hCG’ye ihtiyaç duyarsınız. Aksi halde düşük testosteron belirtileri yaşayacaksınız, bu düşük seks duygusu  kadar hafif olabilir ya da testis atrofisi kadar ağır olabilir.

 

Neden SERM’e ihtiyacınız var?

 

Seçici Östrojen  Modülatörleri veya SERM’ler, vücudunuzun ideal testosteron üretim seviyesine kavuşması için de önemlidir. Vücudunuzun HPTA’sını veya testosteron üretimini kontrol altına almaktan sorumlu olan hipotalamik pituiter testiküler ekseni düzenlemeye yardımcı olmak için harekete geçer. Trenbolone’nin kendisi aroma olmazken, testosteronunuzun vücudunuzdaki artış, kürünüzün  kesinlikle gerçekleşmesinden sonra başlamaya başlar. Bir SERM’nin amacı östrojen reseptörlerinin bazılarıyla bağlanmak ve vücudunuzdaki testosteron ve östrojen oranını etkili bir şekilde dengelemektir. Kürünüz  bittikten sonra jinekomasti, uyuşukluk, mide bulantısı, baş dönmesi, kan basıncında artış ve hatta şişkinliği önler.

 

PCT’nizi Planlama

 

Bütün bunlar göz önüne alındığında, bir  Trenbolone  steroid kürü  sonrasında PCT planlamak nispeten basittir. Kürünüz  boyunca testosteronu kullandığınızdan (gerektiği gibi) önce, ilk önce kullandığınız testosteron türünü düşünmeniz gerekecek. Testesteron propionate  gibi kısa sürede esterlenmiş bir versiyon kullandıysanız, hCG’nizi en son enjeksiyondan üç gün sonra başlatmanız ve 10 gün süreyle günde 500 iu ila 1000 iu arasında kullanmanız gerekecektir. Daha sonra, hemen sonra SERM terapisine başlayın. İki hafta boyunca günde 40 mg Nolvadex veya 150 mg Clomid’e ihtiyaç duyacaksınız, ardından SERM dozunuzu yarıya bölün ve iki hafta daha devam ettirin. Testesteronun, testosteron enanthate  gibi uzun esterleştirilmiş bir versiyonunu kullandıysanız, hCG’yi başlatmak için son enjeksiyondan 10 gün sonra bekleyin ve aynı programı ve dozlamayı izleyin.

 

Birçok kişi bir Trenbolone  steroid kürünü  kullanmayı tercih etse de bu belirli steroid aromatize olmaz ve Trenbolone yan etkileri kolayca hafifletilir, vücudunuzdaki hormonlar metodik olarak kontrol edilmezseniz döngüsü sonrasında çalkantılı bir şekilde dalgalanır. Bu nedenle, hCG’ye sahip PCT ve Clomid veya Nolvadex gibi bir SERM, sağlığınız için hayati önem taşır. Bu bileşikler vücudunuzun doğal testosteron üretimini başlatır ve östrojenin aşırı yükselmesine karşı önlem almak için birlikte çalışır.

 

 Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır