Turinabol Nedir Ve Ne İşe Yarar ?

Turinabol Nedir ve ne işe yarar ?

Turinabol 4-Chlorodehydromethyltestosterone , bir dereceye kadar gizemli ve yanlış anlaşılma eğilimindedir. Enjekte edilebilir Turinabol’un tablet versiyonu ya da alkillenmiş versiyonu değil. Ayrıca, iddialara rağmen, doping için özel olarak geliştirilmiş bir anabolik steroid budur. Bu talep, mestanolon ile karışıklığa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.
Bununla birlikte, yapıdaki anabolik steroidler hakkında sonuçlara varmaya çalışırken dikkatli olunmalıdır. Bir atomun veya kimyasal bağın yerini alması yalnızca tek bir noktayı etkilemek yerine tüm şekli büyük ölçüde değiştirir. Bu, tahmin edilebilirin ötesinde özelliklerde değişikliğe neden olabilir. Bir örnek, Dianabol‘ın yapısal ilişkisinden Boldenon‘a (bunlar Dianabol’ın 19-metilasyonu dışında aynıdır) ait özelliklerini öngörmeye çalışsaydı olurdu. Metilasyon öngörülen oral biyo yararlanımı sağlarken, gerçekte Dianabol‘ın diğer özellikleridir.
Oral Turinabol’da, Dianabol ile yukarıdaki yapısal ilişkiden ötürü, yaygın olarak bunun kuru bir versiyonu denilir. Ancak bu doğru olsaydı, tek başına Turinabol kullanımı ve Dianabol artı aromataz inhibitörü kullanma arasında hiçbir fark bulunamazdı. Bununla birlikte, uygulamada önemli farklılıklar vardır.
Turinabol
Turinabol

Oral Turinabol’un Faydaları Nelerdir ?

 1. Kilo vermeden sonuçlar.(spor yaparken ağırlık kazanmaya veya belirli bir ağırlık sınıfında rekabet etmeye çalışmak avantajlıdır)
 2. Kabarık görünüme sahip daha sıkı kaslar.
 3. Mukavemette artış.
 4. Zayıf kas kütlesinde artışı.
 5. SHBG’ye güçlü bir şekilde bağlanma yeteneği.
 6. Serbest testosteron düzeyinde artış.
 7. Düşük Yan Etkiler.

Oral Turinabol Tarihi

Oral Turinabol, 1961’de bir Doğu Alman’yadan patenti aldı ve yakında reçeteli bir ilaç olarak onaylandı. O zamanlar, anabolik steroidlerin ameliyattan, yanıklardan veya vücut ağırlığının önemli oranda azalmasına neden olan neredeyse her koşuldan kurtulmak için faydalı olduğu konusunda geniş bir tıbbi inanç vardı. Yeni geliştirilen anabolik steroidler, sentetik değişikliklerin anabolik etkilerden androjenik olduğunu düşündüğü için kadınlar ve çocuklar için bile uygun kabul edildi.
1966’da atletik doping için Oral Turinabol kullanımını başlandı. Etkilerin ayrılması konusundaki teorik inanca rağmen, bu ilaç, dönemin Doğu Alman kadın sporcularının bariz şekilde virilleşmesinin ana nedeni haline geldi. Kadınlar, sıçan testlerinden kaynaklanan teorilerin öngördüğü gibi yanıt vermedi.
Turinabol
Turinabol

 

Doğu Almanlar atletik doping için neden bu spesifik bileşiği seçtiler? Bunun nedeni, üstün performansından Batı anabolik steroidlere ya da uyuşturucu test endişelerinden kaynaklanıyor gibi görünmemektedir. Çok daha sonraya kadar bu bir sorun haline gelmedi. Ve başka bir anabolik steroidin sağlık üzerindeki olumsuz etkileri için tam olarak belgelenmiş bir geçmişe sahip olmadığı için, özellikle olumlu yan etki profili bunun nedeni gibi görünmüyordu.
Doğu Almanlar için Oral Turinabol‘ün önemli bir doping avantajı, yerel olarak üretilmesiydi. Bu, kolay kullanılabilirlik, ekonomi ve gizlilik sağladı. Ve özellikle kadın atletler için yeterince etkili oldu.Kötü yan etki profilinin sporculara oldukça zararlı olmasının Doğu Alman Komünist rejimi ile ilgisi yoktu.
Neden bunlardan bahsediyorsun? İlk olarak, bu tarih garantili olsun olmasın gizemi yarattı. Ve ikinci olarak, bize çok miktarda toksikolojik bilgi sağladı. Son olarak, emin olmak gerekir ki ilacı seçerseniz, karar sadece gizemden değildir. Bunun yerine olumlu ve olumsuz etkileri açısından değerlendirilmelidir. Kullanılabilir anabolik steroidler arasındadır, Oral Turinabol kullanışlı olmasına rağmen burada olağanüstü bir şey sunmuyor.

Oral Turinabol Vs Dianabol Danabol

Oral Turinabol ve Dianabol neredeyse aynı olmasına rağmen, fark, iki steroidi ayıran Oral Turinabol ile eklenen 4 kloro değişikliğidir. Turinabol, sıfır (0) androjenik derece ve hafif 53 anabolik sıralamaya sahiptir. Bu, Oral Turinabol ile sıfır androjenik veya östrojenik aktivite olduğu anlamına gelir (aromatizasyon gerçekleşmez); Bu nedenle, kullanıcılar yavaş, kuru kazançlar bekleyebilir. Öte yandan, dianabol aromatizasyonun kralı ve kullanıcılar kısa sürede çok miktarda kütle (çoğu su) ekleyecek.

Turinabol Yarılanma ömrü

Yarılanma ömrü  16 saattir, bu nedenle günde bir kez dozlama iyi sonuç verecektir. Yine de, çok sayıda vücut geliştiricisi, “mükemmel” kan seviyelerini elde etmek için dozajı 12 saatlik aralıklarla ikiye böldüğünü gördük.
Özet
Oral Turinabol, çoğunlukla tarihinin değil performansının ilgisini çekmektedir. Seçildiğinde doz aralığı günde bir kez veya tercihen iki kez 20-60 mg / günde olmalıdır. Daha iyi seçenekler olmasına rağmen, insanlar tarafından kullanılabilir. Turinabol  , kadınlar için çok kötü bir seçimdir.

Turinabol’ün Bazı Ticari İsimleri

 

 

 • Turinabol
 • Turanabol
 • Tbol
 • Turan
 • Turanaxyl
 • 4-Chloro
 • T-Bolic
 • Turinalon
 • Turinabolos
 • Turinasim

 

Turinabol’ün Üreticileri

 

 

 • Alpha Pharma
 • APX Labs
 • Balkan Phearmaceuticals
 • Berd Pharmaceutical
 • British Dragon
 • Geneza Phearmaceuticals
 • Golden Star pharmaceutical
 • Hubei Pharmaceuticals
 • Lixus Labs
 • MediStar Labs
 • Pharmacom
 • SciroXX

Oral Turinabol Profil:

[4-kloro-17b-hidroksi-17a-metil-androst-1,4-dien-3-on]
Moleküler Ağırlık: 334.8854
Formül: C20H27O2Cl
İmalatçı: Originally Jenapharma
Etkili Doz (Erkekler): 15-40mgs / gün
Etkin Doz (Kadınlar): 2.5-5mg / gün
Yarılanma ömrü: 16 saat
Algılanma Süresi: 6 hafta

Anabolik / Androjenik oranlar:> 100:> 0

 

 

 

 

 

Turinabol Referanslar:

 

1.        Schwarz S, Onken D, Schubert A (July 1999). “The steroid story of Jenapharm: from the late 1940s to the early 1970s”. Steroids. 64 (7): 439–45. doi:10.1016/S0039-128X(99)00003-3PMID10443899.
3.     Marie Katrin Kanitz, East German athlete (10 September 2016). “Experience: I didn’t know I was being doped”. The Guardian. Retrieved 10 September 2016.

2 thoughts on “Turinabol Nedir Ve Ne İşe Yarar ?

 1. Merhaba. Turinabolü tek başına kullandığımızda bir fayda elde eder miyiz. Tek başına kullanıldığında kür sonunda ne kadar fayda görürüz ve yan etkileri bakımından bir tedavi ürünü kullanmak gerekir mi? Teşekkürler. İyi çalışmalar

  1. MErhaba,

   Turinabol’ü tek başına tabiki kullanabilirsiniz.Turinabol dianabol danabol’ün su tutma yapmayan versiyonudur.Kür sonundaki faydası genelde sizin eğitim ve beslenmenize bağlıdır.Eğer herşey tam yaparsanız turinabol küründen 2-5 arası saf kas kütlesi beklenebilir. Normal dozlarda kullandığınızda tek sorun ise testosteron bastırması olucaktır.Kürden sonra nolvadex İşinizi görebilir ayrıca destek takviyeleri de tavsiye edilir, bunlara şunlar dahildir: Curcumin, Citrus Bergamot, Vitamin K2, Omega-3.

   İyi akşamlar

Bir Cevap Yazın Mail Adresiniz Yayınlanmıyacaktır